خود سازی و روابط اجتماعی

Image result for ‫خود سازی و روابط اجتماعی‬‎
آیا تاكنون در مورد افرادی كه موقعیت هایی به آنها داده شده است فكر كرده اید؟ آیا افرادی را می شناسید كه خود به تنهایی توانایی هایشان را افزایش داده اند. در این مقاله سعی شده است، آخرین تحقیقات و اطلاعات بدست آمده درباره افزایش توانایی های شخصی ارائه شود.احتمالاً تاكنون با افرادی برخورد داشته اید كه خوش برخورد هستند و رفتاری دلپذیر دارند و اگر در بین جمعی از افراد غریبه قرار گیرند در زمان كمی با آنها ارتباط برقرار می كنند. این گونه افراد معمولاً دوست داشتنی و جذاب هستند و قادرند افراد را به كارهای دلخواه خود وادار كنند.

یك فرد با روابط اجتماعی خوب منافع زیادی بدست می آورد. زیرا رفتار چنین فردی سبب می شود كه اطرافیان او را به سمت موفقیت سوق دهند. او اعتماد و پشتیبانی افراد را به راحتی بدست می آورد. چنین فردی نه تنها از حمایت اطرافیان برخوردار است، بلكه خود حامی دیگران است و این چرخه ادامه پیدا می كند.

او می تواند با حمایت افراد مختلف در اجتماع كارهای زیادی انجام دهد. زیرا می داند چگونه پتانسیل ارتباطات اجتماعی خود را بالا ببرد.

اگر شما هم نگاهی به قدرت ارتباطات اجتماعی خود بكنید و مهارت های ارتباطی خود را بشناسید و آنها را تقویت كنید. به سمت تبدیل شدن به شخصی اجتماعی و موفق حركت خواهید كرد. برای افزایش قابلیتهای اجتماعی و تبدیل شدن به انسانی شادتر و موفق تر باید روی رفتار و زندگی خود یك بازبینی كلی انجام دهید. اگر شما یكی از این افراد (با قدرت روابط اجتماعی بالا) هستید من دلیلی برای عدم موفقیت شما نمی بینم . فقط باید بدانید از كجا شروع كنید.

 

1ــ وقتی در حال تقویت روابط اجتماعی هستید سعی كنید صادق و بی ریا عمل كنید.

تمایل به ریا و دورویی سبب افت عملكرد شما می شود. صداقت و پاكی سبب افزایش توانایی و اعتبار فرد می شود. چون كسی كه نقش بازی می كند هرگز نمی تواند رفتاری شخصی را داشته باشد كه از ته دل به دیگران محبت می كند. اگر به این اصل اعتقاد ندارید بهتر است به خواندن این مقاله ادامه ندهید چون موفق نخواهید بود.

 

2 ــ یكی از مهمترین تمرین های خود سازی تمرین «شنونده خوبی بودن» است

برای بدست آوردن محبت و اعتماد افراد باید شنونده خوبی باشید و با آنها صحبت كنید. فقط به صدای طرف مقابل گوش ندهید، بلكه با قلب خود  این صحبت ها  را پذیرا باشید. با افرادی كه صحبت می كنید ارتباط چشمی برقرار كنید.طوری به حرفهای افراد گوش كنید، كه گویی هر كلمه از حرف های آنها را می شنوید.

 

3 ــ با صدای بلند بخندید و زندگی را خیلی جدی نگیرید

من نمی گویم با هر صحبت بی مزه ای خود را وادار به خندیدن كنید. بلكه سعی كنید در هر كاری كمی طنز چاشنی كنید. و آن را خیلی جدی نگیرید. یك شخص شوخ طبع افراد و همینطور موفقیت را جذب می كند.

 

4 ــ قسمتی بزرگی از خودسازی دوست داشتن خود است

در فرایند تقویت روابط اجتماعی ممكن است آنقدر خود را غرق در توجه به دیگران بكنید، كه از خود غافل شوید. و به هر كسی اجازه دهید شما را به كارهای مختلف وادار كند. همیشه بخاطر داشته باشید قبل از هر كسی برای خود ارزش قائل شوید و به خود احترام بگذارید. اگر شما خود را فرد قابل احترام و باارزشی بدانید. افراد به سمت شما خواهند آمد به جای آنكه برای اهداف خود بر روی شانه های شما پا بگذارند.

 

5 ــ شخصیت خود را پرورش دهید

آیا شما بداخلاق، ترشرو و اخمو هستید. با این حالتها نمی توانید وارد زندگی شوید. از شر رفتارها و عادتهای بد خود خلاص شوید. چون آنها یكی از بزرگترین موانع پیشرفت شما هستند. چه كسی یك دوست بداخلاق می خواهد؟

 

6- ــ وقتی در حال كار برای خودسازی هستید به خود اطمینان داشته باشید

توانایی چرخیدن در اطراف اتاق و معرفی خود همراه با لبخند یك فرد برنده منجر به افزایش اعتماد به نفس شما می شود. و بخاطر داشته باشید به جای غرور و خودبینی به خود اعتماد كنید.

 

7 ــ یكی از نمودهای خودسازی كنترل خویشتن است

زمانیكه عصبانی می شوید داد و بیداد نكنید. آرام و متین باشید. برای كنترل وضعیت موجود و تبدیل خشم خود به چیزی مولد و مثبت باید به اندازه كافی پخته باشید.

 

8 ــ روابط خود را تقویت كنید

روابط شما با خانواده و دوستان و افرادی كه نقش مهمی در زندگی شما ایفا می كنند، نباید مورد غفلت واقع شوند. با این افراد بیرون بروید و ساعات خوشی را با هم بگذرانید. كارهای دلپذیری را با هم انجام دهید تا زمانیكه افرادی كه برای شما اهمیت دارند (خانواده و دوستان و ...) پشتیبان شما باشند. شادی شما را ترك نخواهد كرد.

و در پایان روابط خوب شما با دیگران به شما كمك می كند تا توانایی های فردی خود را افزایش دهید و در عین حال به عنوان یك فرد دوست داشتنی در موقعیت یك فرد برنده قرار گیرید. البته موقعیت شما برنده ــ برنده خواهد بود (برای شما و دیگران) دوستان شما می دانند كه هر گاه احتیاج به كمك داشته باشند می توانند به شما تكیه كنند.

اكنون شما درباره خودسازی شاخص هایی بدست آورده اید و می توانید به آنها عمل كنید ولی بدون عمل نمی توانید از آنچه آموخته اید بهره ببرید


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic