تبلیغات
مشاوره و روان درمانی رهگشــا - بیاموزیم چگونه زندگی را ساده تر كنیم
 
بیاموزیم چگونه زندگی را ساده تر كنیم


بسیاری از افراد در زندگی خود با پستی و بلندی هایی  روبرو می شوند و با ناامیدی متوقف می شوند و كار خاصی نمی كنند. آنها فكر می كنند كه این آسانترین راه است؟! آیا آنها یك تكان كوچك به خود داده اند؟

یكی از واجبترین ویژگیهای شخصیتی كه باید رشد داده شود خود اعتباری است. این كار خیلی سخت نیست ولی بسیار مفید است. برای اقدام درست در مورد شخصیت خود باید اعمال غیر طبیعی و غیر خالص را از زندگی خود حذف كنید رل بازی نكنید. دیگر لازم نیست خود را برای آنچه شما را كسل می كند هیجان زده نشان دهید. دیگر نگران اینكه دیگران درباره شما چه فكری می كنند نباشید. آیا اگر اینگونه باشد زندگی ساده تر نیست؟ آیا زندگی شما زیباتر نمی شود؟دنیای مدرن بار زیادی را به ما تحمیل می كند. اكثر مردم از انجام بسیاری اعمال خودداری می كنند. میلیونها تصمیم كوچك می گیریم و انرژی زیادی را هدر می دهیم آیا بهتر نیست چند تصمیم بزرگ بگیریم؟

حقیقت اینست كه ما نمی توانیم مراقب افراد زیادی یا مسائل زیاد كه در اطرافمان وجود دارد باشیم. و نمی توانیم خود را فدای افراد زیادی كه اطراف ما هستند بكنیم البته نباید این سخن با خودخواهی اشتباه گرفته شود یا اینكه فكر كنیم نباید به اطرافیان كمك كرد بلكه مفهوم این سخن آن است كه نباید فكر و زندگی و اعمال خود را تحت تأثیر افكار و سخنان اطرافیان قرار داد مانند آن حكایتی معروف كه پیرمرد و نوه اش با الاغی در راهی می رفتند و هر بار مردم به آنها چیزی می گفتند یكی می گفت چرا سوار الاغ نمی شوید در ادامه راه با شخصی برخورد می كردند كه می گفت عجب مردم سنگدلی هستید كه با این بار دو نفری سوار الاغ می شود خلاصه آن دو آنقدر سوار پیاده شدند كه الاغ آنها سر پلی به رودخانه افتاد و توشه و مركب خود را از دست دادند. این حكایت در عین سادگی حرف بزرگی را دارد بسیاری از ما در كودكی آنرا شنیده یا خوانده ایم ولی كمتر كسی به مفهوم آن عمل می كند بسیاری از ما موقعیتهای زندگی خود را فدای قضاوتهای مردم می كنیم همانند آن پیرمرد و نوه اش كه سرمایه خود را فدای قضاوت مردم كردند.

اگر چند تصمیم بزرگ بگیریم زندگی بسیار ساده تر است:

بیشتر مراقب چه كسی هستید؟

چه نوع آدمی هستید و دوست دارید چگونه باشید؟

خواسته ها و تواناییهای شما چیست؟

آیا می خواهید برای خودتان كار كنید؟ چه كاری؟

آیا می خواهید چیزهایی خلق كنید كه مورد توجه دیگران باشد و از آن لذت ببرند؟

آیا می خواهید كه یك ویلای كوچك با حوض و فواره داشته باشید؟

آیا آنچه كه روی آن انرژی صرف می كنید برای شادی شما واجب نیست؟

همه این موارد نادیده گرفته می شوند. آنها زندگی را ساده می سازند. راههای شما را مشخص می كنند. و انرژی شما روی یك انتخاب متمركز می شود.

وقتی سعی در پاسخ دادن به سؤالات مانند اینها دارید، از كمك خواستن از افراد خبره و موفق نترسید. از این افراد برای توسعه افكار خود استفاده كنید بیشتر ما برای كشف اینكه چه چیزی برای ما بهترین است احتیاج به كمك دیگران داریم.

اگر باور داشته باشید كه كاری را می توانید انجام دهید یا باور داشته باشید كه نمی توانید همان گونه خواهد شد.

تمركز باعث كم شدن شك و تردید می شود و قدرت و اطمینان شما را تقویت می كند.

شك های ما خائنان به ما هستند، و با ترس مانع تلاش می شوند. در شرایطی كه می توانستیم بسیار عالی باشیم باعث باخت می شوند.

بخش اعظمی از قدرت ناخودآگاه مغز و هیجانات ما در حال استفاده است و مرتباً هرز می رود.

این ناخودآگاه می تواند مسائل مشكلی را حل كند، نقشه های فوق العاده ای طرح كندو برای ما خوشی آرامش به ارمغان بیاورد. ناخودآگاه شما با انرژی كم، خروجی زیادی می دهد.

حتماً برای شما هم بسیار پیش آمده كه در حین مسواك زدن، آفتاب گرفتن، شستن اتومبیل ناگهان چیزی را كشف كرده باشید! در این حالت بخش خود آگاه مغز كار نمی كند ولی قسمت ناخودآگاه جوابی را كه شما نیاز دارید پیدا می كند چون در این لحظات آرامش دارید.

بخش ناخودآگاه انتخابی است. وقتی شما عمیقاً روی موضوعی تمركز می كنید این موضوع مورد توجه بخش ناخودآگاه شما قرار می گیرد. این قسمت از مغز پیغامهای ضعیف یا درهم را پردازش نمی كند. قسمت ناخودآگاه زمانی بهترین عملكرد را داردكه روی یك موضوع تمركز دارید كمترین بیشترین است!می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر